BALIK AVI BAŞLANGIÇ VE ZIPKIN TÜYOLARI

234
BALIK AVI BAŞLANGIÇ VE ZIPKIN TÜYOLARI

Mırmır meraklı bir balık çeşididir, kumluk bölgelerde gezer . bunun içi kıyafet alırken kumluk ve yosunluk yerlerde toprak kamuflaj oneriyoruz. Gelelim tekniğe , mırmır yaz aylarında yumurtlamak için kenara alaylar halinde gelen balıktır.

Mırmır genellikle kumda gezinen balık türüdür.

Alay gezdikleri için içlerine girmek zor çünkü biri bile sizi farkederse toplu şekilde kaçmaları an meselesi demektir.

Önce mırmır olan bölgeyi tespit edin , mırmır’ın yoğun olduğu bölgeyi belirleyip , sizi farketmemelerini sağlamak için kuma yatın , nefesinizi kontrol edin ve bekleyin.. bazen gelmeleri uzun sürebilir onun için sabır edin , eğer olmaz ise nefesinizi yukarı çıkıp tazeleyip tekrar deneyin.

İlgilerini çekmek için elinizi kuma daldırın ve yukarı doğru kumu atın , bunu farkeden mırmır başka bir mırmır balığının yumurtalarını bırakmak için kumu eşelediğini sanıyor ve meraktan anınıza geliyor. Artık mırmır hedefinize girmiş olması gerekiyor. Aynı tekniği barbun balığı çekmek için de kullanabilirsiniz..

zıpkın ile avlanan mırmırlar

Mırmır için pek tavsiye etmesek de barbun balığı için paletlerinizi yavas sekilde çırpıp kumu havalandırıp barbunları meraklandırabilirsiniz. Bu teknikte Mırmır korkabilir , barbunun gelme şansı daha fazla.

Bilgiler : İbrahim Akbulut

1 Yorum
    KIYIDAN AT-ÇEK İLE BALIK TUTMAK İÇİN SPİN VE MAKİNE TAVSİYESİ | Tatlı bilgi

    […] ZIPKINLA BALIK AVI BAŞLANGIÇ, ZIPKIN AVI TÜYOLARI […]

    11 Nisan 2021 Cevapla

Bir cevap yazın