READ MORE YAZI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR ?

139
READ MORE YAZI SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR ?

WordPress ile uğraşan kişiler en az hayatında bir kereye de mahsus olsa Read more problemi ile karşılaşmıştır. Read mode temaları genel olarak yabancı olarak yayınlandığı için Ya Read More yazısı bizi türkçe içerik ile rahatsız edecektir ya da tamamen kalkmasını isteyeceğizdir.

Bu yazımız , internet ortamında diğer başka Read More makalelerinden daha farklı olup , sorununuzu çözüm bulmak için farklı yöntemlerden bahsedilecektir. Ve yöntemlerden bir tanesi kesinlikle işe yarayacaktır.

Word Press Read More Yazısı Değiştirmek

 1. YÖNTEM
  Hangi Dosyada Olduğunu Tespit Et!
  İlk usul, Read More yazısının hangi dosya içinde bulunduğunu tespit etmektir.. Bunun için tema dosyaları içinde dolaşmamıza gerek yok . Agent Ransack adlı uygulaması işletim sisteminize kurun. Hemen sonra tema dosyasına sağ tuş ile tıklayıp ve Agent Ransack opsiyonuna basın. Ardından Agent Ransack uygulaması açılacaktır.
  • Arama bölümüne “Read more” yazın ve start düğmesine basın. Ardından Read More yazısı içeren bütün dosya ve içerikler liste halinde gözükecektir(renk ile belirtilip). Program aracılığı ile hangi dosyalarda “Read More” bulunduğunu inceleyin. Daha sonra servera bağlantı kurarak ilgili dosyada planlama yapın. Bu usul %90 olarak çözüme ulaşmanızı sağlamaktadır.

 • 2.YÖNTEM
  Eğer ilk usul işinize yaramadıysa geriye tek bir usul kalmaktadır. Muhtemelen Visual Composer kullanıyorsunuz 🙂 Read More problemini senelerdir 1. Yöntem’e göre çözmekteydim. Ta ki Visual Composer kullandığım bir temada Read More sorunu yaşayana kadar. Eğer siz de kullandığınız temada Visual Composer eklentisi tüketiyorsanız ve Read More yazısını kaldıramıyor yahut değiştiremiyorsanız alttaki yöntemleri takip edin.
  • 1. Adım
   Read More yazısını düzenlemek dilediğiniz sayfa için “Düzenleme” alanına girin.
 • 2.Adım
  Read More düğmesi ve yazısı hangi sayfa bileşeninde ekli şayet onu düzenleyin. Genellikle “”Post Grid”” bileşeninde bu görünür. Bu yüzden Post Grid bileşeni için planlama alanına geliyoruz.
 • 3. Adım
  Açılan ekranda “Item Design” sekmesine gelin. Görselde işaretli olan “Modify Selected” bağlantısına tıklayın.
 • 4. Adım
  Açılan sayfada aşağı doğru indiğinizde Read More yazılı düğmesi fark edeceksiniz. İsterseniz X işaretine basarak tamamıyla kaldırabilir yahut planlama işaretine basarak Read More yazısını Türkçeleştirebilirsiniz. Değişiklik ardından kaydedin.
 • 5. Adım
  Ardından bu farklılığı yaptığınız sayfada ad verin ve yayımla düğmesine basın. Örnek: “Read More No”
 • 6. Adım
  İstediğimizi gerçekleştirmeye son bir adım kaldı. 3. Adımdaki Post Grid planlama alanına tekrar geliyoruz. “Item Design” kısmından yeni isimlendirdiğimiz sayfayı “Read More No / No Read More” satırını seçip ardından kaydediyoruz.

Artık WordPress Blog’unuzda Read More yazısı görünmeyecektir. Eğer bu yazımızı yararlı bulduysanız yorum yapmayı unutmamalısınız.

WordPress hakkındaki diğer yazılarıma göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın