SAFEMOON NEDİR? HANGİ BORSALARDA VAR ?

207
SAFEMOON NEDİR? HANGİ BORSALARDA VAR ?

Şu anda bir doların binde birinden daha düşük bir değere sahip olan kripto para birimi, son vakitlerde kıymet kazanarak, daha geniş kripto boğa pazarındaki bir tökezlemenin ortasında yeni yatırımcı ilgisini çekiyor.

     Kripto sektörü son vakitlerde kendisini genellikle arka planda bulsa dahi, pazarının ucundaki parlayan bir işaret, 2021’in ilk bölümünde piyasaya sürülen ve rekabete başlayan yeni bir kripto olan Safemoon.

Kripto standartlarına göre hala küçük olsa dahi, her bir token yazılırken aşağı yukarı 0,0000079 ABD Doları değerinde olsa dahi, Safemoon’un kıymeti geçen Cuma gününden bu yana % 1,000’in üstünde süratle yükseldi ve ona 4,6 milyar ABD Doları seviyesinde bir pazar kıymeti sağladı ve yatırımcılardan yeni alaka gördü.

Safemoon nedir?

Teknik olarak, Safemoon, Bitcoin ile tıpkı şekilde bir kripto para birimi değil, daha da önemlisi merkezi olmayan finans (DeFi) tokeni olarak hizmet eder.

DeFi tokenleri, bir banka gibi üçüncü doğrultu bir aracıya gereksinim duymadan mali süreçleri kopyalamayı amaçlar, bunun yerine akil sözleşmeler gibi pc işlemlerine güvenmeyi seçer.

Safemoon, bilhassa piyasadaki başka kriptoları büyüleyici problemleri, yani token bedel oynaklığını ve tüccarların varlıkları süratli bir şekilde satma ve uzun vadede bunlara tutunmamaları gibi problemleri çözmeyi hedeflediğini söylüyor.

Bunu ele alabilmek için Safemoon, token satıcısını % 10 prosedür ücreti ile cezalandırır ve bunun yarısı sonrasında başka token sahiplerine tekrar dağıtılır.

Yeni Dogecoin mi?

Son zamanlardaki kıymet artışı ve epey düşük giriş fiyatı ile Safemoon, bazıları yönünden, 2013’te latife gibi kurulmasına karşın, 2021’de kıymet roketini Tesla Inc’in patronu Elon Musk gibi yüksek profilli şahıslardan kısmen akabinde gören kriptonun küçük zenginliği Dogecoin ile karşılaştırılıyor.

Görece meçhul kökenlerinden Dogecoin şimdilik aşağı yukarı 51,4 milyar ABD Doları tutarında bir pazar değerine sahip ve bu dahi onu piyasadaki en kıymetli beşinci kripto yapıyor.

Token, daha geniş kripto yatırım pazarında hala kıyaslayarak bilinmemekle beraber, işletme, temel olarak işlevsellik de girmek üzere türlü projelerin geliştirilmesi aracılığıyla, namına sadakatli kalmayı ve değerini güvenilir bir şekilde sene sonuna kadar yükseltmeyi hedefliyor.

Safemoon, yatırımcılara erişilebilirliğini çoğaltmak için Coinbase Global Inc (NASDAQ: COIN) gibi daha çok kripto borsasını listelemeyi de hedefliyor.

Bununla beraber, anne piyasaya sahip olunan ulaşım eksikliği (Safemoon’u satın alabilmek şimdilik çok sayıda kripto ve platformda azıcık komplike bir dizi prosedür içeriyor) ve meçhul bir varlık olarak statüsü göz önüne alındığında, fazlası sakıngan davranıyor.

Bununla beraber, Safemoon meşruiyetini kanıtlayabilirse ve sosyal medya merkezli tanıtım stratejisi işe yararsa, kendisini Dogecoin’e benzeri bir yörüngenin ortasında bulabilir.

Hangi Borsalarda Bulunuyor ?

Gate.io , BitMart , WhiteBIT , MXC  , Bakeryswap ,PancakeSwap borsalarında şuan bulunuyor. Bitmart transfer ücreti biraz fazla ( 20 $ ) o yüzden diğer borsalar daha uygun olabilir. Bakıp karar veriniz.

Safemoon Sosyal Medya’da !

İnternet Sitesi : http://safemoon.medium.com/ http://safemoon.net/

Tarayıcılar : Bscscan

Contract : 0x8076c74c5e3f5852037f31ff0093eeb8c8add8d3

Safemoon Topluluk Grubu: https://twitter.com/safemoon https://reddit.com/r/SafeMoon

Kaynak Kodu : https://github.com/safemoonprotocol

Diğer yazılarım göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın