Nvidia El Konsolunu Tanıttı: Project Shield

23
Nvidia El Konsolunu Tanıttı: Project Shield

Nvidia, Las Vegas’da düzenlenen CES 2013’de yeni Tegra 4 işlemcisini kullanan Android’li el konsolu Project Shield’i tanıttı. Minik canavarın özellikleri göz dolduruyor.
Yayınlanan gerçek zamanlı videoda açıkça görülen Project Shield, piyasadaki oyun konsollarının ideal bir karşımı olacak gibi görünüyor.
Xbox 360 gamepadine benzer tuşları ve gövdesi, Andorid telefonlardaki navigasyon tuşları, Nintendo’nun el konsollarında görmeye alışık olduğumuz açılabilir kapak, Project Shield’ın genel tasarımını oluşturuyor.
Nvidia Project Shield
Tegra 4 işlemcisini kullanan Project Shield, 5 inçlik 720p (1280 x 720 çözünülürlük, 294 ppi) bir ekrana sahip. Nvidia’nın el konsolu Micro USB, Micro SD ve HDMI çıkışlarına sahip. Ayrıca Project Shield’in iPhone 5’dekinden daha iyi bir ses deneyimi sunacağı iddia edildi.
Videosunu izleyerek görünüşü hakkında fikir elde ettiğimiz ve teknik özelliklerine baktığımız Project Shield neler yapabiliyor biraz da bunlara değinelim:

Android işletim sistemi sayesinde Google Play Store ve Nvidia Tegrazone’dan indirilen oyunlar oynanabiliyor.
NVIDIA GeForce GTX 650 / GTX 660M ve üstü GPU’lu bilgisayarlarda bulunan oyunları kablosuz ağ üzerinden stream edebiliyor.
Tam dolu şarj ile 10 saat oyun oynamak ya da 24 saat HD film izlemek mümkün.
Steam ile uyumlu çalışıyor.
Project Shield’ın 2013’ün 2. çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.
Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Ouya ve Game Stick gibi bağımsız geliştiricilerin geliştirdiği konsolların haricinde Nvidia gibi oyun sektörünün içinde olan deneyimli bir firmanın geliştirdiği bu cihaz, belki de en başarılı Android tabanlı oyun konsolu olabilir.

Kaynak: http://shiftdelete.net/nvidia-el-konsolunu-tanitti-project-shield-42183.html
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın