Mercedes E63 AMG’nin İlk Fotoğrafı Yayınlandı

18
Mercedes E63 AMG’nin İlk Fotoğrafı Yayınlandı

mercedes-e-ekibi
Opsiyonel olarak dört çeker sürüş sistemi tercih edilebilecek.
Mercedes-Benz firması geçtiğimiz günlerde sırasıyla 2014 E-Serisi sedan, station, coupe ve cabriolet modellerini tanıtmıştı. Mercedes’in son bombası ise merakla beklenen E63 AMG oldu! Makyajlı yeni E63 AMG ile tanıştığımız ilk resmi fotoğrafta, yeni modelin tahmini olarak çizilen dijital resimde ki araca oldukça benzediğini görebiliyoruz. Aracın görünür ön yüzünde ki en belirgin özellik ise taslakta da vurgulandığı gibi, geniş ve uzun bir hava girişi.
İlk olarak Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı da Mercedes tarafından onaylanan ve kesinleşen aracın makyajlanmış kısımları arasında alt ızgaranın yanı sıra yeni ön farlar ve tek çizgili ön mazgal da yer alıyor. Bu üçlü ile son derece agresif bir bakış sergileyen E63 AMG’den beklentilerimiz ise bununla sınırlı değil. İç kabine geçtiğimizde görme ihtimalimizin yüksek olduğu yenilikler arasında yeniden elden geçirilmiş araç gereç demeti, yeniden şekillendirilmiş hava delikleri ve güncellenmiş aksanlar bulunuyor.
Performans ile ilgili özellik ve donanımlar ise henüz açıklanmadı. Ancak araçta var olması uygun görülen motor çift turbolu 5.5 litrelik V8 olarak tahmin ediliyor. Bu makine, toplamda 550 beygirin yanı sıra 719 Nm tork üretiyor olacak. Mercedes firması, takipçilerini daha çok meraklandırmak üzere rakamsal bilgiler vermekten çekiniyor. Yine de Alman oto üreticisi bizlerden opsiyonel bir 4MATIC dört çeker sürüş sisteminin mevcut olabileceği bilgisini esirgemiyor.
2014 model E-Serisi ekibi 14 Ocak’ta resmen açıklanıyor olacak. Güncel ve yeni bilgiler için takipte kalın!
Kaynak:TRaraba.com

1 Yorum
    Ukash

    Çok iyi be abi.

    29 Ağustos 2020 Cevapla

Bir cevap yazın