Matrix AI Network ($MAN) Nedir ? Man Coin Hakkında Detaylı Bilgi | Tatlı bilgi

Matrix AI Network ($MAN) Nedir ? Man Coin Hakkında Detaylı Bilgi

Matrix AI Network ($MAN) Nedir ? Man Coin Hakkında Detaylı Bilgi

Matrix AI Network, merkezi olmayan uygulamalar, yapay zekaya dayalı akıllı sözleşmeler oluşturmak için bir platformdur.

Matrix AI Network – Blockchain 3.0  Ethereum NEO  EOS ve Cardano’ya rakip Yeni Nesil Teknoloji 

Onlardan ne farkı var?

Bu platformlarda uygulama yazmak/gerçekleştirmek için programlama bilmeniz gerekir. Matrix oyunun kurallarını değiştirir. Yapay zeka uygulaması sayesinde herhangi bir kişi, hatta programlama bilmeyen bir kişi bile bu sistemden faydalanabilir.

MATRIX AI Network, doğal dil programlama ve uyarlamalı derin öğrenmeye dayalı şablonları otomatik kodlama akıllı sözleşmelerine uyarlamak için yapay zeka ve blokchaini birleştiriyor. Kullanıcılar yalnızca kodlama diliyle bir sözleşmenin temel öğelerini (örneğin; girdi, çıktı ve işlem koşulları…) girmesi yeterlidir. Daha sonra, derin bir sinir ağını temel alan bir kod üreteci, komut dosyasını otomatik olarak eşdeğer bir programa dönüştürmektedir.

İşlem güvenliğini arttırmak için, MATRIX’in Güvenli Sanal Makinesi, hataya dayanıklı protokollerle AI destekli güvenlik açığı tespitini sağlayarak işlemlerdeki saldırıları tespit edebiliyor. Başka bir deyişle, MATRIX ekibi güvenlik açıklarını tespit etmek için işlemler sırasında resmi doğrulama teknolojisini kullanıyor.

Matrix AI Network , projesini 4 temele dayandırır:

  • KOLAYLIK – düşük programlama becerisine sahip kişiler için akıllı sözleşmeler oluşturmak;
  • GÜVENLİK – sözleşmeyi ağa uyarlamadan önce test olarak hacker saldırıları oluşturmak için yapay zeka kullanmak;
  • HIZ – PoW ve PoS arasındaki mutabakata dayalı benzersiz bir hibrit kullanımı, şu anda 50000 tps işlem hızı ve nihayetinde 1.000.000 tps;
  • ESNEKLİK : uyarlanabilir optimizasyon sayesinde genel ve özel ağların entegrasyon kolaylığı;

Matrix AI Network  projesinin arkasında kim var?

Steve Deng , YapayZeka (AI) ve blockchain’i birleştiren global açık kaynaklı, akıllı bir blockchain tabanlı dağıtılmış bilgi işlem platformu ve işletim sistemi olan MATRIX AI Network (MAN) YapayZeka Baş Bilim Adamıdır. MATRIX AI Network blockchain’i daha hızlı, daha esnek, daha güvenli ve daha akıllı hale getirmek için oluşturulmuştur.

Prof Dr Steve Deng

Profesör Deng, 2008 yılından bu yana öğretim üyesi olarak görev yaptığı Tsinghua Üniversitesi Yazılım Fakültesi’nde çalışmaktadır.

Profesör Deng’in araştırma alanları arasında makine öğrenimi, endüstri verileri analizi ve bilgisayar mimarisi sayılabilir. 50’den fazla makale yazmıştır. “Yapısal VLSI Tasarım ve Üst Düzey Sentez” ders kitabı Tsinghua ve diğer üniversiteler tarafından kullanılmaktadır.

Profesör Deng, ulusal düzeyde çok sayıda araştırma projesi için Baş Araştırmacı (PI) ve Co-PI olarak görev yapmıştır. 2016 yılından bu yana Çin Demiryolu Rollingstock Corporation’ın Yüksek Hızlı Trenler için Prognostik Sağlık Yönetimi Projesi Başkan Yardımcısı Mimarı olarak görev yapmaktadır.

Profesör Deng’in derin öğrenme tabanlı görüntü algılama üzerine çalışması PASCAL VOC ve VSCOCO gibi birçok prestijli zorluk yarışmalarında 1. sırada yer aldı; Google, Intel, Facebook ve Microsoft’tan ekipleri yenmiştir. 2013 yılında Uluslararası Bilgisayar Tasarımı Konferansı’nda “En İyi Makale”, “NVIDIA Ortaklık Profesörü” Ödülü ve Tsinghua Üniversitesi “Anahtar Yetenek” Ödülü dahil birçok ödül almıştır.

Çin hükümetiyle işbirliği

Temmuz 2017’de Çin Devlet Konseyi, 2030’a kadar ülkenin “dünyanın birincil YapayZeka inovasyon merkezi” olması için bir yol haritası yayınladı. Plan, ülkenin çekirdek AI endüstrilerini 2020 de 150 milyar yuan’a (24 milyar usd), 2025 te 400 milyar yuan’a (63 milyar usd) kadar çıkarmayı ve YapayZeka alanında 2030 da dünya lideri olmayı hedefliyor.

Çin’in geniş kapsamlı emelleri küresel bir etkiye sahip olacaktır. Çin, Antik İpek Yolu’nu 21. yüzyılın “One Belt One Road” (OBOR) girişimi ile ( 1trilyon – 8trilyon usd a mal olacak) ve 65 ülkeyi birbirine bağlayacak şekilde yeniden inşa etmeyi planlıyor. MATRIX AI Network, devlete ait OBOR Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin blokchain ve YapayZeka ortağı ve tek onaylı blockchain projesidir. Devlet yatırımı ve özel kuruluşlar işbirliği yaptığında ortaya çıkabilecek potansiyelin bir örneğidir.

Çin hükümeti tarafından da destek alan proje kanser teşhisi hızını ve doğruluğunu artırma konusunda Pekin devlet hastanesiyle işbirliği yapmış bulunuyor. Platform 4 ana özelliğiyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor ve blockchain teknolojisini yapay zekayla birleştirerek kolay bir blockchain deneyimi sunuyor.

Matrix AI sisteminin kendi sistemine entegre edilmiş MAN cüzdan sistemi de kullanıcılarına sunduğu hizmetler arasında.Platform kullanıcıları, mining safhasına katılabiliyor ve varlıklarını kendi cüzdanlarında depolayabiliyorlar.

Bu 4 önemli platformfonksiyonları;Manta, Manas, Manart, Manito kısımlarından oluşuyor. (4/13)Matrix ağı üzerinde oluşturulmuş otomatik makine öğrenme platformu olan Manta-MAN eğitim asistanıyla platform yapay zeka hakkında teknik bilgisi olmayan bütün kullanıcılarına matrix ağında makine öğrenimi gerçekleştirmesine ve ihtiyacı olan yapay zeka modellerine erişmesine olanak sunuyor.

Manas ile platform bir yapay zeka hizmet platformu oluşturuyor.Kullanıcılarına yapay zeka model eğitimleri,algoritmik model işlemleri, algoritmik modellere ücretli erişim gibi hizmetler sunuyor.

Ayrıca yapay zekayla ilgili hizmetler oluşturan kullanıcılar burada kendi oluşturduğu projeleri paylaşabiliyor ve diğer kullanıcıların üretiminden de yararlanabiliyor.

Manart nft market sistemiyle de platform kullanıcılarına NFT ürünlerin üretimi ve kimlik doğrulaması gerçekleştirme hizmeti sunuyor.Yapay zeka, bilgisayar gücü ve algoritmik modelleri NFT ile birleştirerek NFT alanında da kullanıcılarına hizmet sunuyor.

Manito projesi ile de matrix ağının yüksek performans ve işlem hızı teknolojisini kullanarak endüstriyel ağ hizmeti oluşturmayı hedefleyen platform; blokchain, yapay zeka ve nesnelerin interneti teknolojisini birleştirerek endüstri 4.0 için kullanışlı bir araç oluşturuyor.

Man tokenler platform üzerinde ödüllendirme, ödeme yapma ve tüm yapay zekave verilerin dijitalleştirilmesinde yani NFT’leştirilme sürecinde yakmak için kullanılıyor.

Platformun roadmap’ini incelediğimizde yapay zeka geleceği konusunda; Manas için 10’dan fazla yapay zeka uygulamasının geliştirilmesi ve yayınlanması, Manta nın matrix ağında aktif olması, Manart için doğrulama platformu ve NFT trading sisteminin aktif hale gelmesi, FileCoin ile senkronizasyon depolama sistemi, otomatik makine öğrenimi konusunda uygulamalar Manart’ın aktifleştirilmesi gibi birçok plan bulunuyor.Yıl sonuna kadar haber ve gelişmelerin çok fazla olduğunu görüyoruz.

MAN COİN HANGİ BORSALARDA LİSTELENİYOR ? MAN COİN’ İ NEREDEN SATIN ALABİLİRİM ?

MAN Tokenları artık Huobi , Kucoin veya Coinegg , Gate.io gibi borsalarda satın alınabilir

Man Projesini satın almak istiyorsanız benim referanslı linkimle alırsanız size alım satımlarda indirim sağlıyor.

MAN SATIN ALIM İÇİN DÜNYACA ÜNLÜ BORSANIN GATE İO REFERANSLI KAYIT LİNKİ

MAN COİN ARZI NE KADAR ? GELECEKTEKİ FİYATLANMASI NE OLUR ?

Man coinin, bu yazı yazılırkenki fiyatı $0,075064 dır.

dolaşımdaki arzı 214.302.042, toplam arzı 250.000.000 ve maksimum arzı , 1.000.000.000 dır.

Man coin güncel grafiği.

Matrix Ai Network Türkiye Telegram Grubu

Matrix Ai Network Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir