KRİPTO PARA YATIRIMI İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

460
KRİPTO PARA YATIRIMI İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Kripto para nedir?


Tamamen dijital, şifrelenmiş bir farazi para birimidir. Bilgisayarlar vasıtasıyla uygulanan çok türlü matematiksel teyit işlemlerinin, yani ‘madenciliğin’ sonrasında üretilir (Madenci nasıl toprağı işler ve rezerve ulaşırsa burada dahi bilgi işlenir, bayağı bir yurttaş dahi kripto para ‘basabilir’). Takas ve transfer edilir, dijital cüzdanlarda saklanır, kripto para borsalarında dönüştürülür. Sadece sahip olan bireyin inisiyatifiyle yer değiştirir.

BORSAYA DİKKAT !..

Sanal paraya sahip olmanın iki yolu vardır:
Bunlardan ilki, sahip olduğunuz reel para birimleri kripto para borsalarından satın almaktır. Diğer şayet, kripto para madenciliği yapmaktır. Bu bölüm teknolojik altyapı gerektirir. Biraz sıkıntılı bir süreçtir. Türkiye’de kripto para yatırımı uygulamak için kullanabileceğiniz kripto para borsaları vardır. Bunların en bilindik olanları Paribu ve BTCTürk’tür. Ancak size tavsiyem yabancı borsa olan BİNANCE’ Yİ kullanmanızdır.Uluslar arası olduğu için her daim başka borsalara göre daha düşük problem teşkil etmektedir.

Kripto Paralara Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kripto paralara yatırım yapmadan evvela evvela bir coin marketine girip coinleri incelemenizi , altyapısının nasıl olduğunu ve çalışanlarının kimler olduğunu incelemenizi tavsiye ederim.

coin yatırım için önemli bilgiler

Düşükten alıp yüksek bir yerden satma isteğiyle, yalnızca ucuz diyerek bu kripto paraya yatırım uygulamak doğru değildir.Mevzu bahis kripto paranın yukarı yahut aşağı gideceği belli olmadığından, eskiden kaydedilmiş amaçlar saptamak, zararı önlemeye yardım eder ve sizi uzun vadede daha iyi kılabilir.

Bir kripto para yükselişe geçtiğinde heyecanla, kaçırma korkusuyla derhal atlamamak lazım, evvela vakit ayırmak ve tamamıyla ayakları yere basan kararlar aldığınızdan güvenilir olmanız lazım olur. Piyasa kaçmıyor, her daim girebilirsiniz, fomoya kapılmamanız gerekli . FOMO NEDİR ?

Kripto paraları portföyünüze eklemeden evvela soruşturma yapmalısınız. Yatırım yapmadan evvela her biri için pazar ile ilgili azıcık öğrenmek de akla yatkın olacaktır.

Ve coinin arzı’dahi önemlidir . 999 milyar adet arzı olan bir coinin 10 milyon arzı olan bir coine göre yükselmesi daha imkansızdır. Market hacmi bitcoinin elinde olduğu için şuan için arz hususu önemlidir ve GENEL market hacmi çok yüksek oranlarda artmadığı sürece arzı yüksek olan coinlerden sakınmanızı tavsiye ederim.
Tabi coin yakma diyerek bir meselede var , coin şirketi isterse coini yakma ( bir daha kulllanılmamak üzere yok etmek) eyleminde bulunabilir , bu dahi fiyatına pozitif yansıyabilir.

BİTCOİN VE ALTCOİN’LERİ HANGİ SİTELERDEN TAKİP ETMELİYİM ?

 • TR.TRADINGVİEW : Tüm türk ve yabancı borsaları ayrıca kripto para borsa satışlarını grafikleri ile izleyebileceğiniz tüm dünyanın kullandığı hisse senedi ve kripto borsa takip sitesi.
 • COINGECKO : Kripto para (coin) marketinin sıramala ve whitepaperlarının okunduğu site .
 • https://coinmarketcap.com/ : Kripto para marketini listeleyen popüler bir site.

ve son olarak www.coin360.com genel olarak bitcoinin ve altcoinlerin düşüş ve çıkışlarını görebileceğiniz site.örnek resim aşağıya koydugum gibi genel duruma bakmanız için oldukça güzel tasarlanmış😊

BİTCOİN VE ALTCOİN GELİŞMELERİNİ EN İYİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM ? HANGİ SOSYAL MEDYALARI KULLANMALIYIM ?

Evet size burada tavsiyem trader’lık yapacaksanız sosyal medyayı aktif şekilde kullanmanız gerekiyor . Coin ile ilgili gelişmelerden , güncellemelerden vs. haberlerden anında haberini olması gerekiyor.Sadece coin ile ilgili olması gerekmiyor , Amerika FED faiz arttırımından tutun dünya olaylarında da borsalar etkileniyor.

Öncelikle youtube , twitter ve instagram bizim için yeterli olacaktır. Bir de ekşi sözlük tavsiye ediyorum .

Youtube’da ;

SELCOİN KANAL

KRİPTO KRALLIĞI

EXPERT PARA

Twitter’da

https://twitter.com/TeknikciHoca

https://twitter.com/Selcoin

https://twitter.com/blokchaintr

https://twitter.com/Jkr_Crypto

https://twitter.com/cointnc

sayfalarını takip edip telefonunudazdaki uygulama bildirimlerini açmanız gerekiyor.

Diğer yazılarıma buradan göz atabilirsiniz.
NEM COİN (XEM) NEDİR? NEREDEN VE NASIL ALINIR?

2 Yorum
  NEM COİN (XEM) NEDİR? NEREDEN VE NASIL ALINIR? | Tatlı bilgi

  […] Para Yatırımları hakkında diğer makaleme göz […]

  10 Nisan 2021 Cevapla
  GELECEĞİN MOBİL COİN’İ ! DENT COİN NEDİR ? | Tatlı bilgi

  […] KRİPTO PARA YATIRIMI İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? […]

  11 Nisan 2021 Cevapla

Bir cevap yazın