İzleyebileceğiniz En İyi Post Apokaliptik, Distopik Filmler

84
İzleyebileceğiniz En İyi Post Apokaliptik, Distopik Filmler

🎬 Waterworld (1995)

Film, uzak gelecekte geçiyor. Kutuplardaki buzlar erimiş ve dünya sularla kaplanmış. Ayak basacak kara parçası bulunmayan dünyada hayatta kalanlar suların üzerine inşa ettikleri bir araya tutturulmuş çelik yığını küçük şehirlerde ilkelce yaşıyorlar.


🎬 Equilibrium (2002)

III. Dünya Savaşı sonlanmıştır. Savaşın getirdiği faşist ve baskıcı sistem, insanların duygularını kontrol altında tutmaya çabalamaktadır. İnsanlar için ilgi uyandırılabilecek ve onlara bir umut bahşedebilecek her şey yasaklanmıştır.


🎬 28 Days Later (Devam filmi: 28 Weeks Later) (2002)

Ölümcül bir virüs, İngiltere’yi tehdit altına almıştır. Bir araştırma laboratuvarındaki hastalıklı şempanzelerden yayılan virüse yakalanan insanlar zor durumdadır. Virüs, bulaştığı kişileri zombiye dönüştürmektedir.


🎬 The Colony (2021)

Dünya binlerce yıl sonra tekrar buz devrine girmiştir. Güneşin görünmediği yeryüzünde her taraf karlarla kaplıdır. Hayatta kalanlar çok az sayıdadır. Hayatta kalmayı başaran bir grup insan yeraltı sığınağında koloni kurarak yaşamlarını sürdürmektedir.


🎬 Snowpiercer (2013)

Gelecekte başarısızlığa uğrayan bir deney büyük bir felaketle sonuçlanır ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde bitiren bir küresel ısınma olur. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen bir tren hayatta kalan insanların son sığınağı olacaktır.


🎬 World War Z (2013)

Dünyada bilinmeyen bir virüsten dolayı bir anda herkes yavaş yavaş zombiye dönüşmeye başlar. Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry, virüsün kaynağını bulmak için kısıtlı zamanıyla dünyayı dolaşmaya başlar.


🎬 Mad Max: Fury Road (2015)

Zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Ancak çorak topraklardaki savaş ortamında “Ölümsüz Joe” adındaki acımasız bir lider tarafından yakalanır.


🎬 In Time (2011)

25 yaşına gelen insanların hayatta kalabilmek için var güçleriyle çalışmak zorunda olduğu bir gelecekte geçen filmde, zaman parayla satın alınabilmektedir. Bu sistemde zenginler sonsuza kadar yaşarken fakir ve güçsüz olanlar ise ölerek, elenir.


🎬 Train The Busan (2016)

Seul’den kalkıp Busan’a gidecek olan trende, tren kalkmak üzereyken Güney Kore’yi etkisi altına alan yıkıcı bir zombi virüsünden etkilenen bir kadın, virüsü trendekilere yaymaya başlar. Virüsün bulaştığı herkes, birer birer zombiye dönüşür.

Bir cevap yazın