FARKLI SENARYOLU NETFLİX FİLM VE DİZİLERİ

153
FARKLI SENARYOLU NETFLİX FİLM VE DİZİLERİ

1-) Interstellar

Dünya iklim değişiklikleri nedeniyle kuraklık içerisindedir. Keşfedilen solucan deliği, insanlığın kurtulma umudunun yeşermesine sebep olur. Bir grup kaşif, bu solucan deliğinden geçerek yeni yaşam alanları aramaktadır. Bu boyutta geçen 1 saat dünyada 7 yıla karşılık gelmektedir.

2-) Ratched

Psikolojik gerilim sevenlerin tercih edebileceği dizi 1947 yılında geçiyor. Dışarıdan normal bir hemşire gibi gözüken Mildred Ratched, akıl hastanesinde çalışmaya başladığı günden beri sakladığı sırları ve akıl hastanesine yatırılan katil ile olan bağı dikkat çekiyor.

IMDb: 7.3

3-) Lupin

Assane Diop işlemediği bir suç yüzünden suçlu durumuna düşen babasının kendini öldürmesiyle daha çoçuk yaşlarda hayatı alt üst oluyor. Babasının intikamını almaya karar veren Assane kendini lupin olarak tanıtarak babasının yaşadığı haksızlığı çözmeye çalışıyor.

IMDb: 7,8

4-) Gözlerinin Ardında

Sarah Pinborough’nun popüler romanından uyarlanan psikolojik gerilimde türündeki Gözlerinin Ardında dizisi, eşinden boşanmış bekâr bir annenin, psikiyatrist patronuyla ilişki yaşamasını ve bu ilişki esnasında onun gizemli karısıyla da gizlice arkadaşlık kurmasını konu alıyor.

Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir mini dizidir.

5-) The Haunting Of Hill House

Yüksek ses ya da birden çıkan varlıklar gibi korku unsurları yok. Bunun yerine yönetmen size her dakika gerilimi yaşatıyor. Mekan seçimleri, kostümler, diyaloglar, kasvetli hava ve sahnelerin arka planında görünen varlıklarla diziyi izlerken adeta soluğunuz kesiliyor.

IMDb: 8.6

6-) Sabrina

Yarı insan yarı cadı Sabrina, aile mirası Gecenin Kilisesi ile ölümlü gençlerin dünyası arasında kendine yer bulmaya çalışırken sihir ve haylazlık bir araya geliyor.

IMDb: 7.7

7-) 13 Reasons Why

Bu dizi ABD’deki gençlerin intihara eğilimini ciddi oranda arttırdı. Yine de izlediği gerçeklik ile yaşadığı gerçekliği ayırt edebilenler için son derece kaliteli bir yapım. Kız arkadaşı intihar eden bir gencin başına gelenleri izliyoruz. Hayal ve gerçek birbiriyle dans ediyor.

😎 The Queen’s Gambit

The Queens’s Gambit

Henüz daha 9 yaşındayken yetimhaneye gönderilen başrolümüz Beth, söz konusu satranç olduğunda rakip tanımıyor! En iyi olma yolunda ilerleyen Beth’in en büyük problemi ise madde bağlılığı.

IMDb: 8.9

Diğer yazılarıma göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın