Cardano’nun 1 Milyar Dolarlık Vadeli Açık Faiz Oranı , ADA’nın ciddi bir rakip olduğunu gösteriyor

137
Cardano’nun 1 Milyar Dolarlık Vadeli Açık Faiz Oranı , ADA’nın ciddi bir rakip olduğunu gösteriyor

Cardano’nun Coinbase listesi, vadeli işlem sözleşmelerindeki açık ilginin 1 milyar doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu, bu da yatırımcıların ADA ile ciddi şekilde ilgilendiğinin bir işareti.

4:25

Cardano'nun 1 Milyar Dolarlık Vadeli Açık Faiz Oranı ADA'nın ciddi bir rakip olduğunu gösteriyor

Cardano ( ADA ), psikolojik 1 $ bariyerini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.50 $ ‘ı aşarak yıla etkileyici bir başlangıç ​​yaptı. Ağ, Ethereum’a benzer şekilde çok varlıklı bir ağa dönüşürken , etkileyici% 590 yıllık kazanç gerçekleşti ve bu, Cardano’nun geleceği için iyi bir işaret olabilir.

Binance, USDT’de Cardano fiyatı. Kaynak: TradingView

Rallinin son ayağı, 16 Mart’ta açıklanan Coinbase Pro listelemesiyle ilgili gibi görünüyor ve bu, 18 Mart’ta 1,47 dolara yenilenmiş bir itme ile sonuçlandı.

Cardano’nun fiyatı arttıkça, spot ticaret hacmi ve Litecoin’i ( LTC ) geçen zincir üstü transferler de arttı . Yatırımcıların artan ilgisi, Cardano’nun vadeli işlem sözleşmelerinin ilgisinin 2021’de beş kat artmasına neden oldu.

Cardano vadeli işlemleri toplam açık faizdir. Kaynak: Bybt

Hata yapmayın, 1 milyar dolarlık açık faiz engelini aşmak, yalnızca ( BTC ) ve Ether’in ( ETH ) başardığı bir başarıdır . Dahası, Ether sadece üç ay önce 2 milyar dolarlık açık faize sahipti.

Bu nedenle, Cardano’nun piyasa değeri sıralamasında üçüncü sırayı gerçekten hak edip etmediğini gerçekten anlamak için, spot hacmi ve zincir içi ölçümleri diğer altcoinlerle karşılaştırmak gerekir.

ADA ticaret hacmi ve zincir içi ölçümler güçleniyor

Fiyat hareketine bakılmaksızın, düşük alım satım faaliyeti, küçük bir kullanıcı tabanını veya yeni girişlerin eksikliğini yansıtır. Bu nedenle, Cardano’nun hacminin ilk 5 arasında olmasını beklemek gerekir.

Yılbaşından bugüne en iyi 10 kripto işlem hacmi, USD. Kaynak: Nomics

Nomics şeffaf değişim hacmine göre, ADA Polkadot (aşarak 2021 yılında bir $ 97500000000 işlem hacmi ile DOT ), Ripple ( XRP ) ve Litecoin.

Bu umut verici olsa da, vadeli işlemlerin açık faiz ve spot hacminin bu ağ etkinliğini yansıtıp yansıtmadığını anlamak için zincir içi metriklere de dalmak gerekir.

Günlük etkin adresler, ağ kullanımına ilişkin daha ayrıntılı bir görünüm sağlar. Ancak bu verilere körü körüne güvenilemez. Ücretler ne kadar yüksekse, sayıyı şişirmek için o kadar az teşvik vardır.

Günlük aktif adresler, 14 günlük ortalama. Kaynak: CoinMetrics

Cardano, diğer altcoinlerden kesinlikle ayrılıyor gibi görünüyor ve 85.000 günlük aktif adrese ulaşıyor. Dahası, büyüme yolu organik göründüğünden ve hacim aktivitesi ile uyumlu olduğundan, fabrikasyon rakamlara dair hiçbir gösterge yok gibi görünüyor.

Bu adreslerin aktif olup olmadığını doğrulamak için, transferler ve işlemler veya her ağda etkin bir şekilde dolaşan toplam değer miktarı değerlendirilmelidir.

Transferler ve işlemler (USD) 14 günlük ortalama. Kaynak: CoinMetrics

Bu sefer, Cardano’nun gücü, ağın günlük transferleri ve işlemleri günde ortalama 4,5 milyar dolar olarak gösteriliyor. Bu miktar, kalan rakiplerden en az altı kat daha fazla. Bu nedenle, ADA’nın zincir içi faaliyeti 45 milyar dolarlık piyasa değeri için bir miktar destek sağlar.

Cointelegraph Markets Pro’nun VORTECS ™ verileri de son fiyat artışından önce 16 Mart’ta ADA’nın yükseliş görünümünü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS ™ skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen geçmiş ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

VORTECS ™ skoru – ADA fiyatı (beyaz). Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, VORTECS ™ skoru Coinbase listeleme duyurusundan on iki saat önce, 16 Mart’ta 66’ya yükseldi. Kripto para birimi, sinyalin ortaya çıkmasından bu yana% 18’lik bir artışla 1,23 $ ‘a yükseldi.

Hacimler ve zincir üzerindeki veriler önemli ölçümlerdir, ancak Cardano, Ethereum ağındaki tıkanıklığın neden olduğu zorluklardan yararlanmak için kısa bir fırsat penceresine sahip olabilir. Merkezi olmayan uygulamaları veya merkezi olmayan finans ölçeklendirme sorununu çözmek için çalışan ara bağlantı köprülerini içeren gerçek kullanım durumları olmadıkça ADA fiyatı düşebilir.

1 Yorum
    CARDANO (ADA) , ALONZO GÜNCELLEMESİNİN ÖNEMİ | Tatlı bilgi

    […] ile ilgili diğer makalelere göz […]

    20 Nisan 2021 Cevapla

Bir cevap yazın